• Warsztaty terapeutyczne

• 05.04.2023 14:33
        • Klasa III brała udział w warsztatach terapeutycznych pod tytułem

,,Ciepło, które jest w nas’’

na podstawie Bajki edukacyjno- terapeutycznej.

Królik Cynamon to przesympatyczny bohater serii bajek edukacyjno- terapeutycznych. Prowadząc nas przez barwny świat swoich przygód w bardzo obrazowy i lekki sposób, przedstawia ważne i poważne tematy. Historia ,,Ciepło, które jest w nas’’ jest przepiękną opowieścią o strachu, jego roli i zagrożeniach, jakie za sobą niesie.

Klasa II brała udział w warsztatach terapeutycznych pod tytułem

,,Woda na młyn’’

na podstawie Bajki edukacyjno- terapeutycznej.

Królik Cynamon to przesympatyczny bohater serii bajek edukacyjno- terapeutycznych. Prowadząc nas przez barwny świat swoich przygód w bardzo obrazkowy i lekki sposób przedstawia ważne i poważne tematy. Historia ,,Woda na młyn” jest opowieścią o zdrowym odżywianiu i wpływie diety na organizm. Cudowne akwarelowe ilustracje wykonane przez autorkę pomogą nam przenieść się w bajeczny świat.

Klasa I brała udział w warsztatach terapeutycznych pod tytułem

,,Taki sam jak Ty’’

na podstawie Bajki edukacyjno- terapeutycznej.

Królik Cynamon to przesympatyczny bohater serii bajek edukacyjno- terapeutycznych. Prowadząc nas przez barwny świat swoich przygód w bardzo obrazkowy i lekki sposób przedstawia ważne i poważne tematy. Historia ,,Taki sam jak Ty’’ jest przepiękną opowieścią o różnorodności i talentach oraz ich roli życiu. Cudowne akwarelowe ilustracje wykonane przez autorkę pomogą nam przenieść się w bajeczny świat.

• Przedstawienie "Golec"-w ramach profilaktyki

• 05.04.2023 14:25
        • 04.04.2023r .Uczniowie klasy VII i VIII brali udział w przedstawieniu ,,Golec ‘’w ramach profilaktyki w szkole.

czyli... taka bajka... że ten tego... możesz być kim chcesz, kolego!

Golec to wierszowana bajka o mało znanym stworzeniu: golcu piaskowym, ślepym i prawie zupełnie bezwłosym afrykańskim gryzoniu żyjącym pod ziemią. Podobnie jak pszczoły, golce żyją w koloniach i tak jak u pszczół każdy osobnik od chwili narodzin ma ściśle przypisaną rolę w społeczności.

Bohater naszej opowieści jest jednak inny, ma marzenia – chce się uczyć, podróżować, poznawać świat. Opuszcza więc gniazdo i w towarzystwie przyjaciela, którym jest mucha imieniem Misza, wyrusza w podróż swojego życia. Trafia w końcu do szkoły i choć nie zawsze jego droga jest usłana różami, zdobywa przyjaciół i uznanie. Przy okazji dowiaduje się też, co to tolerancja, prawo do samodzielnego myślenia i stanowienia o sobie.

• Teatr edukacji i profilaktyki Maska - rok szkolny 2022/2023

• 27.03.2023 09:26
        • 24.03.2023r uczniowie klasy czwartej,piątej szóstej, siódmej i ósmej brali udział w spektaklu profilaktycznym ,,Teatru Maska’’ pt. Jeszcze jeden dzień ,jeszcze jeden sen…’

Spektakl dotyczył zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków.

Narkotyki to środki nielegalne. Nie przeszkadza to jednak młodzieży, która coraz częściej traktuje je jako dodatek do imprezy, nie licząc się z konsekwencjami. Tymczasem bardzo szybko można wpaść w szpony nałogu. Wówczas gra staje się nierówna, a na szali postawione jest to, co przecież powinno być najważniejsze życie ludzkie.

• Teatr edukacji i profilaktyki Maska - rok szkolny 2022/2023

• 27.03.2023 09:16
        • 24.03.2023r. Uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej brali udział w przedstawieniu ,,Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?

Spektakl ukazywał jak niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literaturą. Książki bowiem rozwijają ich wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie.