• Szkolny wolontariat

• 29.11.2023 10:07
          • Opiekun Wolontariatu - Monika Nowakowska

Co można robić jako wolontariat?

Tak, jak istnieje wiele różnorodnych miejsc, w których pomagają wolontariusze, tak jest też bardzo wiele czynności, które wykonują.
            Możesz np. opiekować się chorymi, udzielać bezpłatnych korepetycji, organizować festyny, wystawy, wykonywać prace biurowe, udzielać porad prawnych, sędziować na zawodach sportowych.
        • Mikołajkowa Cukierenka

• 06.12.2023 20:36
        • Chcąc uprzyjemnić Wam świętowanie Mikołajek,
          Ósmoklasiści otworzyli  6 grudnia „Mikołajkową Cukierenkę”
          pełną przepysznych ciast, ciastek, pierniczków i deserków.
          Pieniądze z cukierenki zostaną przekazane na fundację organizującą stypendia dla dzieci z biednych rodzin.

• Akcja Uśmiech pod Choinkę

• 29.11.2023 10:23
        • ,,Uśmiech pod choinkę’’ to akcja charytatywna, dla dzieci z ubogich rodzin w której jak co roku biorą udział uczniowie naszej szkoły. Każda klasa postarała się o pudełko, do którego przynoszono: słodycze, zabawki i książki. Pełne pudełka zawieziono do TPD w Legnicy przy ulicy Orła Białego.
        • Razem stać nas na dobro. Pomóż najbardziej potrzebującym.

• 14.12.2023 19:29
          • Jako Szkoła zgłosiliśmy się do zorganizowania szlachetnej paczki dla 4-osobowej rodziny ze Złotoryi.

Kilka lat temu zmarła żona pana Wiesława i matka trójki dzieci: Piotra (17 lat), Roksany (14 lat) i Aleksandry (13 lat). Schorowany ojciec samotnie wychowuje swoje dzieci, stara się zapewnić im wszystkie najpilniejsze potrzeby, ponieważ chce, aby w przyszłości mieli szansę na normalne życie. Codziennie starają się, aby zmienić swoją trudną sytuację. Niestety nie zawsze to wychodzi, ale mimo tego wspierają się nawzajem, trzymają się razem i dzielnie pokonują wszelkie przeszkody.
            Dzieci na co dzień uczęszczają do szkół, w których osiągają dobre wyniki, ale finansowo trudno jest im przetrwać z miesiąca na miesiąc.

Miesięczny przychód rodziny to 4700 zł. Suma wydatków na opłaty, dojazdy dzieci, leczenie, leki i zaciągnięty kredyt to prawie 3000 zł. Na resztę życia na jednego członka rodziny pozostaje niewiele, bo niespełna 500 zł.

Dlatego potrzebują wsparcia i szlachetna paczka zorganizowana przez naszą placówkę bardzo ich ucieszy.

Produkty, które potrzebują to: żywność trwała tj. herbata, mąka, makaron, kasza, ryż, cukier, olej, dżem, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne i mięsne, płatki śniadaniowe, mleko w kartonie.
            Środki czystości tj. mydło, żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, proszek do prania, płyn do płukania tkanin, płyn do mycia naczyń.
            Oraz pościel (poszwy, prześcieradła), ponieważ mają już bardzo zużyte.

W każdej klasie zostanie postawiony karton i dzieci będą mogły przynosić dary do szlachetnej paczki.

Zachęcamy do pomocy w tej szlachetnej inicjatywie.