• Wycieczka do Budziszyna 06.19r.

• 11.06. 2019 r. odbyła się wycieczka uczniów klas 4-8 wraz z wychowawcami, panią Dyrektor i zaproszonymi rodzicami/dziadkami aktywnie wspierającymi naszą szkołę w rozmaitych przedsięwzięciach. Celem wycieczki były 2 miejsca w Niemczech: łużyckie miasto Bautzen (Budziszyn) oraz park rozrywki „Kulturinsel Einsiedel”. Uczestnicy opłacali jedynie połowę kosztów wycieczki, ponieważ jako działanie służące budowaniu dialogu polsko-niemieckiego została ona dofinansowana funduszami pozyskanymi poprzez otrzymanie nagrody Rotary Wratislavia. Wszyscy mogliśmy podziwiać przepiękne zabytki Budziszyna oraz pomysłowe atrakcje w pełnym zieleni parku rozrywki. Pogoda dopisała i każdy mógł lepiej poznać urokliwe zakątki naszego zachodniego sąsiada oraz poczuć przedsmak słonecznych i gorących wakacji.

• Światowy Dzień Kropki 13.09

•
        Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji -
        Międzynarodowego Dnia Kropki.
        Od ośmiu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
        W naszej szkole obchodziliśmy to święto po raz pierwszy.

Przez cały dzień w naszej szkole królowały kropki, kropy, kropeczki...

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wykazali się kreatywnością w stylizacji odpowiedniej garderoby na ten dzień :)
        Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się we wspólną zabawę.

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem "The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

• rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• Europejski Dzień Języków

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2019 Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. Od tego czasu jest świętowany każdego roku w dniu 26. września w wielu krajach i miejscowościach Europy. Także w naszej szkole pamiętamy o tym święcie już od kilkunastu lat. Obchody tego święta przybierają różną formę – są wydarzenia poważne i żartobliwe, ale wszystkie służą uświadomieniu społeczności szkolnej faktu różnorodności językowej Europy. W tym roku szkolnym młodsi i starsi uczniowie uczestniczyli aktywnie w świętowaniu EDJ poprzez samodzielne tworzenie niemiecko-angielskiego plakatu leksykalnego oraz dokończenie zdania: „Warto znać języki obce, ponieważ…”. Powstały naprawdę piękne wypowiedzi.

• Muzeum w Legnicy wystawa Jana Matejki

•
        W dniu dzisiejszym w Politechnice Wrocławskiej Wydziale Techniczno - Przyrodniczym przy ulicy Batorego w Legnicy wzięliśmy udział w XXI Dolnośląskim Festiwalu Nauki.
        Uczestniczyliśmy w pokazie nauki latania dronem prowadzonym przez Legnicki Klub Miłośników Dronów ARROW.

Mieliśmy możliwość zobaczenia jak lata dron, jak się nim steruje i uzyskać wiele cennych informacji  z zakresu, prawa, historii, budowy czy zasady działania.

Czworo uczniów po krótkim przeszkoleniu nauczyli się podstaw sterowania dronem.
        Była to super zabawa.
         Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

• Warsztaty chemiczne 26.09

• W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki wzieliśmt udział w pokazach chemicznych.

• Matematyka w e-zbiorach - warsztaty wyszukiwania informacji w bazach pełnotekstowych 26.09

•

W tym roku mottem festiwalu jest cytat matematyka Hugona Steinhausa: "Między duchem a materią pośredniczy matematyka". Ogłoszony przez Senat RP Jubileuszowy Rok Matematyki DFN obchodzi m.in. organizując panel imprez poświęconych tej dziedzinie nauki.

• Zielona szkoła Świeradów 23 - 27 września