• Hymn

1. Uczniowskie grono sławi Cię

Patronko śląskiej ziemi tej

Święta Jadwigo wzorem naszym bądź

Jak dobrym być i szlachetnie żyć

2. Choć księżną Panią zwał Cię świat

Lud prosty w sercu twoim był

Służyłaś biednym miłosierdziem Twym

Wspierałaś słabych ramieniem swym

3. W opiece swojej szkołę miej

Z górnej krainy wspomóc chciej

Byśmy kochali nasz ojczysty kraj

Polsce składali mądrości dar.

• Patronka naszej szkoły

• Święta Jadwiga Śląska została patronką Szkoły Podstawowej w Kunicach 14. października 2016 roku. Uroczyste nadanie szkole imienia poprzedzał szereg wydarzeń mający na celu zapoznanie uczniów z postacią ich przyszłej Patronki. Dzieci szybko dostrzegły w niej wiele wspaniałych cech: skromność, wielkoduszność i mądrość i miłosierdzie. Jadwiga zyskała podziw i sympatię dziecięcych serc.
            Czcimy naszą Patronkę każdego dnia, starając się być dobrymi ludźmi na jej wzór. Oprócz codziennego szacunku okazywanego naszej świętej Opiekunce, szczególnie uroczyście świętujemy rocznice nadania szkole jej wspaniałego imienia oraz rocznice kanonizacji, które przypadają 26. marca.
            Dobra energia płynąca z wiary w wartości wyznawane przez bogobojną Księżną Śląska jest odczuwalna wśród szkolnej społeczności.
            Fakt obrania imienia tak znamienitej Patronki cieszy nas niezmiennie i wciąż inspiruje  do podejmowania codziennych wyzwań oraz nietuzinkowych przedsięwzięć służących rozwojowi naszych uczniów i urozmaicających życie szkoły.

Dziękujemy naszym sponsorom, którzy ufundowali sztandar.