• PROJEKT „Poznaj Swoje Moce”

• 11.02.2024 14:49
      • Bezpłatne warsztaty „Poznaj Swoje Moce” pomagają dzieciom z klas 1–6 odkryć swoje mocne strony
      • Człowiek osiąga 7 razy więcej, kiedy koncentruje się na rozwijaniu swoich talentów i mocnych stron, niż kiedy poświęca się nadrabianiu niedostatków. Tak wynika z badań i obserwacji Donalda Cliftona z Instytutu Gallupa.

Niech każda uczennica i uczeń pozna swoje moce!

Dlaczego to takie ważne? Dzieci, które odkryją i nazwą swój potencjał, mają szansę być bardziej zaangażowane we własny rozwój i z większą pewnością stawiać czoła życiowym wyzwaniom. A to pomaga osiągać lepsze wyniki w nauce, zwiększa wiarę w siebie i poczucie własnej wartości.

Dzięki Warsztatom, które prowadzone są w szkole od 2022 r. Fundacji Kosmos "Poznaj Swoje Moce" dzieci dowiedują się, jak korzystać ze swoich mocy w codziennym życiu i jak je rozwijać. Poznając różnorodność mocy i talentów swoich uczennic i uczniów wydobywamy niesamowity potencjał z całej klasy. Oto co się pojawiło:

• wzrost motywacji całej klasy

• wzięcie przez dzieci odpowiedzialności za proces nauki

• świadomy samorozwój

• zaangażowanie, energia do pracy i nowe pomysły

• budowanie relacji opartych na uczeniu się od siebie nawzajem

• poczucie sukcesu

• oraz spora dawka radości