• Owoce i warzywa

• 19.11.2023 18:52
      • Unijny Program dla Szkół ,,Owoce i warzywa w szkole”

• „Program dla szkół” skierowany jest min. do dzieci klas I-V szkół podstawowych. Celem Programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane przez szkoły podstawowe.
        Owoce i warzywa są dostarczane tylko przez zatwierdzonych dostawców i spełniają wymagania określone w przepisach krajowych i UE, co poddawane jest szczegółowym kontrolom.
        www.programdlaszkol.org
        Program dla szkół - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Działania związane z założeniami Programu realizowane w naszej szkole:
        - informacje o programie na gazetce ściennej na korytarzu szkolnym,
        - cykl zajęć dla uczniów przeprowadzanych w ramach zajęć dydaktycznych i świetlicowych,
        - propagowanie zdrowego stylu życia w ramach koła przyrodniczego,
        - zajęcia praktyczne promujące zdrowe nawyki np. zdrowe śniadanie, warsztaty kulinarne itp.