• LOGOPEDYCZNE Lapbooki dla GŁOSEK

• 27.03.2024 14:58
      • Lapbook - książka tworzona na kolanach.
        Lapbooki to własnoręcznie wykonane „książki”, gromadzące informacje na dowolnie wybrany temat. Kształt, forma, technika wykonania zależą od wieku dziecka i wybranego tematu. Od bardzo prostych składanek do rozbudowanych teczek gromadzących informacje teoretyczne i własne prace ucznia. To bardzo atrakcyjna forma pracy dla dzieci oraz świetny środek dydaktyczny. Zachęcam do przetestowania go.
      • Na zajęciach logopedycznych tworzymy zeszyty aktywizacyjne w formie lapbooka do pracy nad artykulacją zaburzonych głoskek. Logopedyczny lapbook stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego zeszytu logopedycznego.  Lapbook  został zaprojektowany w taki sposób, aby wyzwalać w dzieciach chęć tworzenia, aktywizować je do twórczości.
        Wspólnie z dziećmi możemy:

• Przygotować narządy artykulacyjne do wywołania głoski
        • Ćwiczyć głoski w sylabach
        • Ćwiczyć głoski w wyrazach (nagłosie, śródgłosie i wygłosie)
        • Utrwalać głoski w wyrażeniach
        • Utrwalać głoski w zdaniach
        • Ćwiczyć głoski w dłuższych wypowiedziach (wierszykach, opowiadaniach), zagadkach
        • Ćwiczyć różnicowanie głosek [r] i [l], [j]
        • Ćwiczyć motorykę małą (wycinanie, wyklejanie, malowanie
        • Wzbudzać zaciekawienie, motywację do pracy, chęć w sposób zabawny utrwalać głoski.